Charmerende villa med investeringspotentiale i hjertet af byen

Foto: Realmæglerne Aabenraa.
dato

Oplev en unik blanding af historie og modernitet i denne renoverede villa fra 1880, der nu udbydes til salg af Realmæglerne Aabenraa. Med 241 kvadratmeter fordelt på to lejligheder og mulighed for en tredje, tilbyder denne energioptimerede ejendom både boligejere og investorer en fantastisk mulighed tæt på byens mange faciliteter.

Adresse: Bag Møllen 13 6200 Aabenraa
Pris: 2.095.000

Se boligen her

Velkommen til denne enestående ejendom, der kombinerer historisk charme med moderne bekvemmeligheder. Denne smukke villa fra 1880 har gennemgået en omfattende renovering i 2009, hvilket gør den til et perfekt valg for både familier og investorer. Med et boligareal på hele 241 kvadratmeter fordelt på lyse og rummelige værelser, tilbyder denne ejendom uendelige muligheder for at skabe dit drømmehjem eller udvide din ejendomsportefølje.

Ejendommen er opdelt i to attraktive lejemål med mulighed for at etablere en tredje lejlighed på yderligere 75 kvadratmeter. Den nyligt pudsede facade, det nyere tag og de moderne vinduer sikrer ikke kun et stilfuldt ydre men også optimal energieffektivitet. Hver lejlighed byder på store, lyse rum, der skaber en indbydende atmosfære og giver masser af plads til personlig indretning.

Den store have er endnu et højdepunkt ved denne ejendom. Den kan nemt opdeles således, at hver enkelt lejlighed får sin egen private oase – perfekt til afslapning eller leg for børnene. Derudover findes der en udebygning som rummer potentiale for udvikling af et fjerde lejemål. Dette kunne være ideelt som lager- eller kontorplads for håndværkere eller små virksomheder som ønsker opbevaringsfaciliteter midt i byen

Beliggenheden er intet mindre end fantastisk; du vil bo tæt på byens centrum med nem adgang til indkøbsmuligheder, skoler og sportsfaciliteter samt den charmerende gågade og havnen. Dette gør det let at nyde alt hvad byen har at tilbyde uden lange transporttider.

Med sine mange muligheder repræsenterer denne ejendom ikke blot et hjem men også en fremragende investering i fremtiden. Uanset om du ønsker at bo her selv eller leje ud for ekstra indkomst, så giver denne villa dig fleksibiliteten til begge dele.

Lejeindtægter kan efter nærmere aftale blive gennemgået med ejendomsmægleren

Boligens areal: 241m2
Værelser: 8
Grundareal: 1504m2
Ejerudgift pr. måned: 2.796kr.

Er I interesseret i at se boligen? Book en fremvisning her.

Handyhand

Få billig hjælp fra private i Aabenraa

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Vinduespudsning 600 kr.
  • Opsætning af postkasse med nedgravning 700 kr.
  • Reparation of heat radiation 700 kr.
  • Reparation af opvaskemaskine 730 kr.
  • Smid IKEA skab ud 433 kr.
  • Ophængning af 2 billeder, montering af skraldespand 600 kr.

Opret en opgave